The races

French Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Epreuve individuelle Junior 14-16 ans Homme 2000m

Race n°1 - 09:00

Participant Structure N° rower
ESCAUT LEONARD CORBEIL ASCE 91
MORET YOHANN MONACO SN
THUOT VINCENT SAINT-MAUR SAC
NOUAR MAHDI ROWING CLUB SRP
ROY JULES LA SEYNE SUR MER AV
PARRINELLO CLEMENT LA SEYNE SUR MER AV
EVANNO ALEXIS LA SEYNE SUR MER AV
CANO ADRIEN LA SEYNE SUR MER AV
BARONI THOMAS LA SEYNE SUR MER AV
DEVILLARD CORENTIN CORBEIL ASCE 91
LE SCANFF HUGO CORBEIL ASCE 91
STEENS PAUL EMMANUEL REIMS REG
PHILIPPE MAXIME LORIENT A SCORFF
CLAVAL MELIO ENGHIEN SN
TASSA TEO ENGHIEN SN
DESSEAUX-VINAZZA MATHIS ENGHIEN SN
BRONCHARD MAXENCE ENGHIEN SN
GAUSSELMANN LOUIS COMPIEGNE SN
LESIRE VICTOR LORIENT A SCORFF
DAPSENCE PIERRE CHARLEVILLE MEZIERES CN
CAILLET FLORIAN REIMS CN
BELLINO MATHIS FRANCE CN
BERNY ERWAN FRANCE CN
BOUCHET PAUL FRANCE CN
DIDEK NIL FRANCE CN
DONATIEN HUGO FRANCE CN
DREESEN NICHOLAS FRANCE CN
FILIPPI ARTHUR FRANCE CN
JUBIN JULES FRANCE CN
LAHAUSSOIS THEOPHILE FRANCE CN
LECROART ADAM FRANCE CN
PERET PAUL FRANCE CN
ROIENA SACHA FRANCE CN
MARCHAL LOUIS BASSE SEINE SN
PENOU AUGUSTIN BASSE SEINE SN
KALIL FELIX BASSE SEINE SN
UNY YACOUBI YANIS BASSE SEINE SN
DE MONTGOLFIER BAPTISTE BASSE SEINE SN
DE SAINT BLANQUAT ETIENNE BASSE SEINE SN
LOT GAUTHIER GRAVELINES USA
BERTRAND LORIS METZ SR
ALLEMAND BAPTISTE ANNECY LE VIEUX CS
FIACRE LEO-PAUL PONT A MOUSSON SN
DELATTRE VICTOR PONT A MOUSSON SN
MAMER RAPHAEL MAISONS MESNIL CERAMM
LE HIR BADEY LUCAS TOULON AV
ENGLER THOMAS TOULON AV
KEREBEL AURELIEN TOULON AV
DAVENEY ARTHUR ENGHIEN SN
DUTAL NAHUEL MANOSQUE AC
LIMOUSIN MATTHIAS ACI 94
JAKVIK ARTHUR MANOSQUE AC
KIEFFER GUILLAUME ACI 94
MAURIAT LEO MANOSQUE AC
FOURNET NILS LAGNY SN
VYNOGRADON DANIEL LAGNY SN
DETRE ROMAIN LAGNY SN
TELLIER NATHAN LAGNY SN
DUPONT PAUL SAINT QUENTIN AV
FAGES OSCAR SAINT QUENTIN AV
AMIAND CAMILLE SN OISE
ROCHETTE TITOUAN NANTES CLL AV
GRAVOUEILLE MAEL NANTES CLL AV
JACQ-BODET AWEN NANTES CLL AV

Race n°2 - 09:15

Participant Structure N° rower
JIMENEZ MARLO DECINES AV
BERCHTOLD JULES LYON AUN
BOUILLOT LOUIS LYON AUN
BERTHOUD BENJAMIN LYON CALUIRE AC
GUERINOT PAUL LYON CALUIRE AC
AULOGE MAXENCE REIMS REG
DELREUX LEO REIMS REG
THEVES MATTEO LYON CALUIRE AC
DE BOLLARDIERE LOUIS LYON CALUIRE AC
CASSAGNE MATHIS FONTAINEBLEAU-AVON AN
MARKIEWICZ RUBEN NICE CN
GONZALEZ COME LORIENT A SCORFF
LEFEBVRE JULIAN COMPIEGNE SN
TERNOY JULIEN COMPIEGNE SN
TREZEGUET TANGUY COMPIEGNE SN
AUBREGE LOUIS NANCY SN
PETIT-ROULET BAPTISTE AIX LES BAINS EN AVIRON
HULOT REMI CHARLEVILLE MEZIERES CN
LETIEC MAXENCE CHARLEVILLE MEZIERES CN
MICHEL JULES REIMS CN
VIENNOT-BOURGIN VICTOR FRANCE CN
BRUN MARTIN AIGUEBELETTE ACL
SEBERT MATTIS AIGUEBELETTE ACL
LOUBEYRE ALEXANDRE LE HAVRE SHA
BARA-BUTEZ YOHAN BASSE SEINE SN
LECOMTE ADRIEN BASSE SEINE SN
CHOURAQUI ETHAN CHALON SUR SAONE CA
SCHWENDENWEIN VINCENT BASSE SEINE SN
MOURGUES RAPHAEL SAINT CASSIEN CN
PORCIC A?DIN LAC BLEU AV
MATHIEU EMMANUEL VERSAILLES CN
NION ERWAN GRAVELINES USA
BAUER MARTIN HAUTE SEINE SN
BOUCHARD MATIAS GRAVELINES USA
LEROUX VINCENT HAUTE SEINE SN
DEGEORGES MAUGAN ANNECY LE VIEUX CS
CAMPELLO NICOLAS PONT A MOUSSON SN
WARIN LUCAS PONT A MOUSSON SN
SOULAT SIMON ANGOULEME AC
ALOUI PIERRE ANGOULEME AC
STROBINO DAVIDE MONACO SN
LE CAMPION YANN ANGOULEME AC
LEFEBVRE ANTOINE MEULAN LES MUREAUX AV
AVAKIAN MAXIME MARSEILLE CA
HADDAD MAZIR MARSEILLE CA
AMOSSO-MATTEA BASTIEN MARSEILLE CA
MORLET ENZO LAGNY SN
DELISSE GABRIEL LAGNY SN
GORGELIER VICTOR LAGNY SN
FAGES THEO SAINT QUENTIN AV
MONATTE EDGAR SAINT QUENTIN AV
DE LAMBILLY VICTOR ROUEN CNA
EZRATTI NICOLAS SN OISE
DEBEST BAPTISTE BERGERAC SN
GILBERT TOBIAS BERGERAC SN
VALLE ALEXANDRE NANTES CLL AV
BROWN FELICIEN NANTES CLL AV
ELOUARDI ISMAEL PERREUX SN
CHECHELSKI NICOLAS LIBOURNE CN
CHAUVIN THOMAS PERREUX SN

Race n°6 - 10:25

Participant Structure N° rower
ARQUE SAMUEL LYON CALUIRE AC
DUTERTE HUGO CORBEIL ASCE 91
MARQUES-VIGNERON DORIAN REIMS REG
MAMOUNI CHAHINE LYON CALUIRE AC
PALSMA CORNELUS FONTAINEBLEAU-AVON AN
CHADET MAXIMIM JOINVILLE AMJ
CHAPELET ANTOINE VERDUN CN
MAHUT ANTOINE GRENOBLE AV
GICQUEAU ALISTAIR TOURS ATM
CRESSON JULES CAMBRAI UN
ASSIER CLEMENT AIX LES BAINS EN AVIRON
ARMENJON NICOLAS AIX LES BAINS EN AVIRON
CHARLES GREGOIRE BRESSOLS AC
MINNITI PIERRE MELUN CN
BARSSE ALEXANDRE TOULOUSE A
GENET ANTOINE PERREUX SN

Event sponsors