The races

French Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Epreuve individuelle Junior 17-18 ans Homme 2000m

Race n°4 - 09:50

Participant Structure N° rower
MARTIN ALEXANDRE ENGHIEN SN
DEFACHEL JOAQUIM SEDAN AV
MOLINA PIERRE ERSTEIN ACP
BERROYER SINCLAIR SAINT-MAUR SAC
MAZIAN ELIAS ROWING CLUB SRP
NICOLAS YOHAN MONACO SN
GUILMIN TITOUAN LA SEYNE SUR MER AV
CRAMBERT THIBAUT CREIL ENO
SAVIDAN TANGUY MELUN CN
BENAYOUN EMMANUEL ENGHIEN SN

Race n°5 - 10:10

Participant Structure N° rower
MARCELOT VICTOR BRIVE CSN
ZONDERLAND JULIEN BRIVE CSN
GIRAULT RAPHAEL TOURS ATM
BOURDON GABRIEL MACON SR
TAVERNIER CLEMENT REIMS CN
DAOUDAL THOMAS CAEN CALVADOS SN
GRILLERE ARTHUR ANNECY LE VIEUX CS
DEROO EMILIEN GRAVELINES USA
NOUS NATHAN ANNECY CN
VITTET MA?L AIX LES BAINS EN AVIRON
RENAUD THEO AIX LES BAINS EN AVIRON
DUCLOS FELIX AIX LES BAINS EN AVIRON
LAMIRAL YOANN AIX LES BAINS EN AVIRON
VAYAKIS ALEXANDROS MANOSQUE AC
CHAFIK YOHANN MANOSQUE AC
MASSONNAT LEO LYON AUN
RAMOS LOUIS LYON CA
PERDIGAL ANTOINE BERGERAC SN
PRINCE ALEXANDER BERGERAC SN
DELORY THIERRY BUTRY SUR OISE VOA
HEYNARD NICOLAS BORDEAUX EN
LEVENEUR-CONORT JOLAN BEAUMONT AV
RIQUET CORENTIN SAINT QUENTIN AV
VANDERCOILDEN SIMON BELBEUF CN
KALITYNSKI ADRIEN SAINT QUENTIN AV
BACLET MAXIME SAINT QUENTIN AV
MERCIER JULES SAINT QUENTIN AV
FAUCON RAPHAEL LYON AUN
PERROT TRISTAN MAISONS MESNIL CERAMM
DULAC DAVID BERGERAC SN
TOSTONLAMM VICTOR TOULOUSE A
NEVILL FERGUS TOULOUSE A
MAURO CHARLESLOUIS MONACO SN
BORDERO ANTOINE MONACO SN
SPROCQ ROBIN ENCOURAGEMENT - SESN
LAYDEVANT NILS ANNECY CN
VIAL LOIC DECINES AV
TIXIER LEO DECINES AV
JEANDIDIER TEVA NANCY SN
CLERC-SZABO THIMOTE NANCY SN
ORAIN GUSTAVE BOULOGNE 92
VICOT MAXIME MELUN CN
JAMAI JONAS COGNAC YRC
PIGNOT DUBOST PAUL EMILE LYON CALUIRE AC
BERTHOUD THOMAS LYON CALUIRE AC
BOSDEDORE ANTHONY LYON CALUIRE AC
LUDWIG FLORIAN LAC BLEU AV
DE PERCIN GEOFFROY FONTAINEBLEAU-AVON AN
ESCOLANO ADRIEN PERPIGNAN AV 66
VERRIER HUGO AMIENS SN
MERIGUET MATHIAS JOINVILLE AMJ
MARTY FABIEN BAYONNE SN
PARIN MATHIEU ROUEN CNA
MICHELLAND BASTIEN ROUEN CNA
PRUVOST LOUIS ROUEN CNA
FOURNIER ANDEOL REIMS CN
CALANDRI KILIAN METZ SR
FARGES ANTOINE MELUN CN
PUECH NATHAN SETE AV
MAECHEL JEAN STRASBOURG AV
KAMENI LOUIS MATHIEU STRASBOURG AV
GUILLAUMIN ALEX LE HAVRE SHA
COLAS DORIAN STRASBOURG AV
LELEVREUR JEAN BASSE SEINE SN

Race n°6 - 10:25

Participant Structure N° rower
VIANDIER JULIEN COMPIEGNE SN
PUYBARAUD TOM ANNECY CN
CHAMORAND LOUIS AIX LES BAINS EN AVIRON
EL KHOLTI VICTOR LYON AUN
HEINRICH ADRIEN LYON AUN
BUARD ARNAUD PERREUX SN
MOUELLE NOAM PERREUX SN
HERSCOVICI THOMAS PERREUX SN
HARAT ROMAIN NANTES CA
DE BOISRIOU HENRI NANTES CA
HAGUENAUER BENJAMIN NANCY SN
JANICKE MAXIMILIEN MELUN CN
NOTTELET-TOLLARD MATHIS JOINVILLE AMJ
PISICCHIO ENZO GRENOBLE AV

Event sponsors