2019 edition results

Back to the list of events

Epreuve individuelle Sénior Homme 2000m

Place Name Country age Structure 500 1000 1500 2000 Finish
1 BOUCHERON HUGO FRANCE LYON CA 05:49.5
2 VERHOEVEN THIBAUT FRANCE VERDUN CN 05:52.3
3 ANDRODIAS MATTHIEU FRANCE BAYONNE AV 05:53.8
4 BRABANT JULIEN FRANCE GRAVELINES USA 05:54.9
5 QUEMENER HUGO FRANCE SAINT NAZAIRE OS 05:55.2
6 BRUNET BENOIT FRANCE SAINT QUENTIN AV 05:56.1
7 DEMEY BENOIT FRANCE ANNECY CN 05:56.8
8 DIDRY GATIEN FRANCE TOUL US 05:57.7
9 COUTURIER ALBAN FRANCE LYON AUN 05:58.3
10 NOIROT VINCENT FRANCE MONACO SN 05:58.8
11 DUCRET MAXIME FRANCE VICHY CA 06:00.0
12 CATOUL ESTEBAN FRANCE DUNKERQUE SP 06:01.1
13 ONFROY THEOPHILE FRANCE VERDUN CN 06:01.6
14 ONFROY VALENTIN FRANCE VERDUN CN 06:01.7
15 DESGRIPPES STANISLAS FRANCE REIMS REG 06:02.7
16 JONVILLE EDOUARD FRANCE GRENOBLE AV 06:02.8
17 MARTEAU MICKAEL FRANCE SAINT NAZAIRE OS 06:03.8
18 TOLLET MAXENCE FRANCE LYON CALUIRE AC 06:04.7
19 MONTET JULIEN FRANCE BAYONNE AV 06:05.5
20 BRISSON MARC FRANCE COMPIEGNE SN 06:06.9
21 MORVAN DORIAN FRANCE CAEN CALVADOS SN 06:07.7
22 GIVORT NATHAN FRANCE MARSEILLE CA 06:07.8
23 STENDER NICOLAS FRANCE BERGERAC SN 06:08.7
24 CORMERAIS ALBERIC FRANCE LYON CA 06:09.0
25 DEHLFING FLORIAN FRANCE MULHOUSE RC 06:09.1
26 GUERINOT ALEXIS FRANCE LYON CA 06:09.2
27 DROISSART LOUIS FRANCE VICHY CA 06:09.4
28 MELLIER TEVA FRANCE NANTES CA 06:10.3
29 RAYET TEO FRANCE BERGERAC SN 06:10.7
30 LE GAL ADAM FRANCE TROYES SN 06:10.9
31 GILBERT NICOLAS FRANCE VICHY CA 06:11.2
32 TURLAN GUILLAUME FRANCE VICHY CA 06:11.6
33 AMPE GUILLAUME FRANCE BERGERAC SN 06:12.2
34 COUSIN THOMAS FRANCE VERDUN CN 06:12.6
35 JUCHA MAXIME FRANCE CORBEIL ASCE 91 06:13.8
36 POINTURIER BAPTISTE FRANCE MACON SR 06:14.0
37 LAUTRETTE TRISTAN FRANCE BAYONNE AV 06:14.2
38 THOMAS ROMUALD FRANCE BAYONNE AV 06:16.2
39 LABORDE VALENTIN FRANCE MEULAN LES MUREAUX AV 06:17.2
39 MEYER ARNOUD FRANCE MEYER ARNOUD 07:30.0
40 QUIQUERET BASTIEN FRANCE BOULOGNE 92 06:17.5
40 LOEILLOT-MATTEI MARTIN FRANCE MELUN CN 06:17.5
42 TURLAN THIBAUD FRANCE GRENOBLE AV 06:17.8
43 REMY THIBAULT FRANCE MEYZIEU AV 06:18.1
44 HINKATI PRIVEL FRANCE CAEN CALVADOS SN 06:19.5
45 MERLAND MATHIEU FRANCE VERDUN CN 06:19.7
46 BOHRER GISLAIN FRANCE MELUN CN 06:19.9
47 DAVY JORDAN FRANCE ALMAYRAC SN 06:20.0
48 ROY HUGO FRANCE NANTES CA 06:20.6
49 BLANC ARNAUD FRANCE MEYZIEU AV 06:21.4
50 QUENNEVILLE FLORIAN FRANCE BASSE SEINE SN 06:21.5
51 BRISSON LIAM FRANCE COMPIEGNE SN 06:21.6
52 GIRERD ANTHONY FRANCE AIX LES BAINS EN AVIRON 06:21.7
53 BELLINI LILIAN FRANCE BORDEAUX EN 06:21.8
54 LARCHEVEQUE HUGUES FRANCE ROUEN CNA 06:23.9
55 DELABRIERE ARNAUD FRANCE ENCOURAGEMENT - SESN 06:24.6
56 BELLARD JULES FRANCE TOURS ATM 06:26.7
57 MARTINEZ HUGO FRANCE ENCOURAGEMENT - SESN 06:27.0
58 GUERINOT TIMOTHEE FRANCE LYON CA 06:27.3
59 HOFFER-LORMAND MAX FRANCE VERSAILLES CN 06:28.2
60 FARLY RODY FRANCE BOULOGNE 92 06:28.4
61 FOURDRIN VINCENT FRANCE VILLENEUVE AV 06:28.8
62 CORDONNIER ALEXANDRE FRANCE MARSEILLE CA 06:29.1
63 CONSTANZA CORENTIN FRANCE MEYZIEU AV 06:30.9
64 MACHU PIERRE FRANCE CHATELLERAULT SN 06:31.0
65 IZART JEAN-PIERRE FRANCE PERPIGNAN AV 66 06:34.0
66 VIGNOL NICOLAS FRANCE VERDUN CN 06:34.8
67 MONTANARO NICOLO' FRANCE MONTANARO NICOLO 06:35.2
68 BABIN CYRIL FRANCE BORDEAUX EN 06:35.4
69 FROUARD LOUIS FRANCE AMIENS SN 06:36.4
70 LADIRE JEAN-CHRISTOPHE FRANCE A O BUC 06:36.8
71 DA RE LUCAS FRANCE CROSSFIT 6000 1 06:37.9
72 GUESNIER MICKAEL FRANCE COMPIEGNE SN 06:39.5
73 DELAROCHELAMBERT QUENTIN FRANCE JOINVILLE AMJ 06:39.7
74 FOTRE THIBAULT FRANCE BORDEAUX EN 06:39.9
75 LARUADE LUDOVIC FRANCE BORDEAUX EN 06:41.6
76 ENGEL ROMAIN FRANCE MELUN CN 06:44.6
77 LEMOINE CEDRIC FRANCE CREIL ENO 06:59.4
78 LESTRA MARTIN FRANCE FRANCE CN 07:00.6
79 JENDREJ JACEK FRANCE ENGHIEN SN 07:13.5
81 PATINAUD LILIAN FRANCE MARSEILLE AAS 07:30.0
82 KROUMINSKY ROBIN FRANCE PARIS US METRO 07:52.5
83 JULLIARD GOTTFRIED FRANCE CHATEAU THIERRY AV 08:12.8

Event sponsors