2019 edition results

Back to the list of events

Epreuve individuelle Sénior Homme Poids léger 2000m

Place Name Country age Structure 500 1000 1500 2000 Finish
1 HOUIN PIERRE FRANCE TOUL US 06:07.4
2 BAROUKH THOMAS FRANCE VERSAILLES CN 06:10.8
3 COLARD THIBAULT FRANCE TOULOUSE A 06:15.1
4 GRANDSIRE LEO FRANCE BOULOGNE 92 06:18.9
5 DAVID BENJAMIN FRANCE LE MANS SA 06:19.3
6 EPAIN LUKE FRANCE NANTES CA 06:22.8
7 KULBACH CEDRIC ALLEMAGNE SAINT QUENTIN AV 06:23.8
7 ABDELLAOUI ZACHARYA FRANCE LYON AUN 06:23.8
9 BLOUDEAU DAMIEN FRANCE LIBOURNE CN 06:24.5
10 VERGER PIERRICK FRANCE ROUEN CNA 06:25.3
11 TIXIER PAUL FRANCE GERARDMER AS 06:25.6
12 LUDWIG FERDINAND FRANCE LAC BLEU AV 06:25.8
13 COLARD QUENTIN FRANCE TOULOUSE A 06:27.6
14 AMET CORENTIN FRANCE BORDEAUX EN 06:28.6
15 PHILIPPE LOUIS FRANCE MACON SR 06:30.1
16 TEROIN FRANCOIS FRANCE AIX LES BAINS EN AVIRON 06:30.4
17 KABIR QUERREC ANDREAS FRANCE NANCY SN 06:30.8
18 FRANCOIS ETIENNE FRANCE COMPIEGNE SN 06:33.6
18 BEAUD MATTHIEU FRANCE LYON CALUIRE AC 06:33.6
20 SAVAETE BAPTISTE FRANCE AIX LES BAINS EN AVIRON 06:37.1
20 BURGUN ROMAN FRANCE ENCOURAGEMENT - SESN 06:37.1
22 FELICIOLI TOM FRANCE ROMANS ARP 06:37.4
23 BABINET SYLVAIN FRANCE LE MANS SA 06:37.6
24 RICARD PAUL-ANTOINE FRANCE TOULOUSE A 06:37.7
25 SACOTTE MERLIN FRANCE MAISONS MESNIL CERAMM 06:38.4
26 GOSSET JULIEN FRANCE LILLE AUN 06:38.6
26 ALLINGER JEREMIE FRANCE TROYES SN 06:38.6
28 MARIOT CLEMENT FRANCE NANTES CLL AV 06:39.2
29 GARZIA UGO FRANCE GERARDMER AS 06:43.6
30 DEBORD DAVID FRANCE HAUTE SEINE SN 06:44.1
31 DELOUILLE WILLIAM FRANCE LYON AUN 06:45.1
32 BEAUVAIS ALEXANDRE FRANCE NANTES CLL AV 06:46.4
33 TREZEGUET RENAN FRANCE COMPIEGNE SN 06:52.7
34 GAPPE JONATHAN FRANCE SAINT QUENTIN AV 06:56.2
35 GILBERT LOUIS FRANCE ROWING CLUB SRP 06:58.4
36 GIOVANNETTI ETIENNE FRANCE ANNECY LE VIEUX CS 07:00.2
36 NAMOUCHI SELMEN FRANCE LA SEYNE SUR MER AV 07:00.2
38 CHAMAILLARD HUGO FRANCE CHAMAILLARD HUGO 07:04.0
39 BARALON GREGOIRE FRANCE COMPIEGNE SN 07:05.2
40 DIMOPOULOS CHRISTOS FRANCE CREIL ENO 07:06.9
41 PLE ANTONIN FRANCE CHATELLERAULT SN 07:08.0
42 JEZEQUEL ERWAN FRANCE CHERBOURG AV 07:10.7
43 DESMET QUENTIN FRANCE LE MANS SA 07:19.0
44 DOGU MICHAEL FRANCE HUNEBELLE MUSCU CLAMART 07:28.1
80 REMY FLORIAN FRANCE ORLEANS-OLIVET AC 07:28.7

Event sponsors