2019 edition results

Back to the list of events

Epreuve individuelle Junior 14-16 ans Femme 2000m

Place Name Country age Structure 500 1000 1500 2000 Finish
1 CANIARD LOU-ANNE FRANCE SEDAN AV 07:04.4
2 BOTEZATU RUXANDRA FRANCE NICE CN 07:14.4
3 MOUCHET EMILIE FRANCE AIX LES BAINS EN AVIRON 07:14.6
4 OUDET AGATHE FRANCE BASSE SEINE SN 07:15.3
5 PORQUET ORLANE FRANCE GRAVELINES USA 07:16.5
6 BOULORE MOIRA FRANCE NANTES CA 07:21.9
7 TOUTOUX GWENDOLINE FRANCE LE HAVRE SHA 07:24.8
8 PETITJEAN MARGAUX FRANCE PONT A MOUSSON SN 07:27.2
9 LAGARDE CAROLINE FRANCE TOULOUSE A 07:28.1
10 REY NOUZARET ILONA FRANCE LYON CALUIRE AC 07:28.8
11 AUBERT AMANDINE FRANCE DUNKERQUE SP 07:32.6
12 ROUBIN JEANNE FRANCE LILLE AUN 07:33.2
13 VAUCORET FLEUR FRANCE AIX LES BAINS EN AVIRON 07:33.8
14 DERIEMONT CHLOE FRANCE REIMS CN 07:35.0
15 AGOSTINI NAIS FRANCE TOULOUSE A 07:36.0
16 GOESSENS MAYA FRANCE DOUAI ASE 07:36.1
17 SEPE NOEMIE FRANCE REIMS CN 07:38.3
18 CHAGNOT MARION FRANCE NANCY SN 07:40.1
19 DESVEAUX ALMA FRANCE ENCOURAGEMENT - SESN 07:40.2
20 CASAVECCHIA JULIETTE FRANCE PONT A MOUSSON SN 07:40.9
21 LANJARD COLINE FRANCE ANNECY CN 07:43.7
22 MOUHLI MAELYS FRANCE MACON SR 07:44.1
22 BARTEZ CHARLOTTE FRANCE HAUTE SEINE SN 07:44.1
24 AUBELEAU ROSE FRANCE TOULOUSE A 07:44.5
25 COTIN-QUIGNON EVA FRANCE PONT A MOUSSON SN 07:48.7
26 CHIAVINI GAIA UMBRA FRANCE MONACO SN 07:49.0
27 RIVIERE CAROLINE FRANCE VILLENEUVE AV 07:49.3
28 MONGIN APOLLINE FRANCE SOISSONS SN 07:49.8
28 SELLIER JEANNE FRANCE REIMS REG 07:49.8
30 GOUJON MIA FRANCE NICE CN 07:50.4
31 BERNY COLINE FRANCE FRANCE CN 07:52.5
32 WANG L?A FRANCE NANTES CLL AV 07:52.9
33 ROCHE JEANNE FRANCE MARSEILLE CA 07:53.1
34 RONCIN MAELLE FRANCE LE HAVRE SHA 07:53.6
35 LEVESY JULIE FRANCE MANOSQUE AC 07:54.5
36 BOSQUET MYA FRANCE LORIENT A SCORFF 07:54.9
37 SCHLERNITZAUER ANNA FRANCE LA SEYNE SUR MER AV 07:56.6
38 LEHEUP SYDNEY FRANCE ENCOURAGEMENT - SESN 07:57.8
39 PEJIC ADA FRANCE BUTRY SUR OISE VOA 07:58.4
40 PACCHIODO ALEXANDRA FRANCE LYON AUN 07:59.0
41 CHATAIGNER MARGOT FRANCE BASSE SEINE SN 07:59.6
42 DEMOTIE ANAIS FRANCE REIMS CN 08:01.0
43 JEN WEGERDT AGATHA FRANCE NANTES CLL AV 08:01.4
44 GUYOTAT VIANNEYTTE FRANCE LYON AUN 08:03.2
45 HEURLIER AMANDINE FRANCE SAINT QUENTIN AV 08:03.7
46 GRESSE EVE FRANCE VILLENEUVE AV 08:04.7
47 GANDIBLEUX ELIZABETH FRANCE NANTES CLL AV 08:06.4
48 DOLINSKI LUCIE FRANCE MANTES AS 08:08.7
49 DEGEORGES SALOME FRANCE LORIENT A SCORFF 08:08.8
50 TELLO ADAM AMANDA ESPAGNE MONACO SN 08:09.4
51 MELENCHON EVA FRANCE SAINT QUENTIN AV 08:09.6
52 SAWICKI LILYROSE FRANCE PONT A MOUSSON SN 08:09.7
53 LE PAJOLEC TIPHAINE FRANCE NANTES CLL AV 08:09.8
54 GORGUET CELINE FRANCE PERREUX SN 08:10.2
55 ROUYER JULIETTE FRANCE COMPIEGNE SN 08:11.3
56 LAMARCA CASSANDRE FRANCE TALLOIRES CN 08:12.6
57 MARQUIS INES FRANCE NANTES CLL AV 08:12.9
58 BREDEL SARAH FRANCE DECINES AV 08:16.1
59 LEPRA JULIANNE FRANCE MONACO SN 08:17.6
60 MAZY LOU ANNE FRANCE REIMS CN 08:18.2
61 PHILIBERT MARIE FRANCE METZ SR 08:18.7
62 DUFANDEOU INES FRANCE CHARLEVILLE MEZIERES CN 08:20.0
63 COIFFARD FANNY FRANCE LYON AUN 08:20.6
64 CARDOT CHLOE FRANCE SAINT QUENTIN AV 08:21.1
65 HAMMEL JULIETTE FRANCE ANNECY LE VIEUX CS 08:22.3
66 LUBUMA MATINA FRANCE ENGHIEN SN 08:23.9
67 LOMBARD AIMEE FRANCE FRANCE CN 08:24.9
68 AOMAR LENA FRANCE CHARLEVILLE MEZIERES CN 08:28.5
69 ROBERT JULIETTE FRANCE NANTES CLL AV 08:29.6
70 MARTIN ELEANOR FRANCE MANOSQUE AC 08:36.8
71 LANGLET ISALINE FRANCE CORBEIL ASCE 91 08:41.8
72 PHILIBERT CHLOE FRANCE MONACO SN 08:42.7
73 SCHMITZ ADA FRANCE CHARLEVILLE MEZIERES CN 08:44.2
74 PACIOSELLI ANAIS FRANCE CORBEIL ASCE 91 08:47.5
75 BARBARIN CELIA FRANCE SAINT QUENTIN AV 08:54.3
76 MARIE JEMIMA FRANCE ENGHIEN SN 08:58.3
77 SERRES ELOISE FRANCE MANOSQUE AC 08:58.5
78 CHRETIEN FLAVIE FRANCE CREIL ENO 09:05.1
79 GUICHARD BERTILLE FRANCE ENGHIEN SN 09:13.9
80 ROBIN-CHAMPIGNEUL VICTOIRE FRANCE FRANCE CN 09:22.5
81 MAILLEAU HANAE FRANCE ENGHIEN SN 09:41.0
82 ARBAUT ANNA-LOU FRANCE ENGHIEN SN 09:44.1
83 LE MOUEL MAE FRANCE LA SEYNE SUR MER AV 10:08.0

Event sponsors